HAKKIMIZDA

Firmamız 1980 yılından beri su ürünleri sektörü içerisinde yer almaktadır. 1995 yılında kurulan "ÖZSANDIKÇILAR SU ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ" adı altında faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız 1996 yılında Arsin Organize Sanayi bölgesi içersinde 6.081 m² lik bir alanda 2250 m² kapalı alanı olan su ürünleri işleme şoklama ve dondurulmuş halde muhafaza edebilecek kapasiteye sahip Soğuk Hava Tesisi yatırımı yapmıştır.

Aynı zamanda HACCP ve ISO 9001 standartlarında üretim yapmaktadır.

TAZE ve DONDURULMUŞ SU ÜRÜNLERİ İTHALATI ve İHRACATI

Firmamız, su ürünleri işleme şoklama ve dondurulmuş halde muhafaza edebilecek kapasiteye sahip Soğuk Hava Tesisi yatırımı yapmıştır.

Tesis günde 40.000 kg şoklama ve 4.500 m3 taze ve dondurulmuş ürün saklama kapitesine sahiptir. Tesisimiz, gıda üretim izin belgesi, Avrupa Birliği ihracat onay numarasına sahiptir.

Firmamız 2003 yılından beri Avrupa Birliği ülkelerine ve komşu ülkelere ihracat yapmakta olup; bu alanda günden güne birikimini artırmakta, tecrübesine yeni tecrübeler katmaktadır.

ÜRÜNLERİMİZ :

Tesisimizde ağırlıklı olarak Karadeniz hamsisi işlenmektedir. Bunun yanında istavrit, palamut, çinekop, levrek ve tekir işlenmektedir. Hamsi avlanma sonucunda kayıklardan plastik selelerde ve frigorifik soğutuculu kapalı kasalı kamyonlar vasıtası ile tesise alınmakta ve HACCP prosedürlerine uygun olarak işlenmektedir.

Avrupa Birliği ülkelerine yapılan ihracatta, % 90 oranında hamsi en başta gelmektedir. Hamsi 1 kg'lık strofor tabaklarda –40 °C de şoklandıktan sonra otomatik streç makinelerinde streçlenir daha sonra kutulanıp, paketlendikten sonra ihracata hazır hale getirilirler.

 

NAKLİYE

Uluslararası ihracata yönelik filomuzla tüm Türkiye’ye ve dondurulmuş ya da taze olarak soğutulmuş şekliyle ürünlerimiz hızlı ve güvenli olarak teslim noktalarına ulaştırılmaktadır.